Koncert z cyklu MUZYKA KAMERALNA NA FALI
- 30
- października 2024
WIRTUOZI KAMERALISTYKI
30 października 2024, środa, godz. 18.00
Sala 12, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32
wstęp wolny
program:
- Robert Schumann – Adagio i Allegro op. 70 na wiolonczelę i fortepian
Marcelina Cecuła – wiolonczela | klasa dr. Wojciecha Fudali
Agnieszka Przybylska – fortepian - Henri Büsser – La Chasse de Saint Hubert
Adam Sztyler – waltornia | klasa dr. Marka Medyńskiego
Joanna Kowalewska – fortepian - Kurt Weill
Nanna's Lied
Und was bekam des Soldaten Weib? [sł. Bertold Brecht]
Youkali (Tango Habanera) [sł. Roger Ferney]
Buddy on the Nightshift [sł. Oscar Hammerstein]
Julia Anuszewska – mezzosopran | klasa prof. dr hab. Urszuli Kryger i dr Anny Wereckiej-Gryć
Małgorzata Zajączkowska-Warsza – fortepian - Trygve Madsen – Sonata na waltornię i fortepian
Adam Sztyler – waltornia | klasa dr. Marka Medyńskiego
Joanna Kowalewska – fortepian - Maurice Ravel – Pavane pour Infante defunte
w opracowaniu na fortepian na sześć rąk Jakuba Kowalewskiego - Georges Bizet – Carmen Suite I (wybór)
w opracowaniu na fortepian na sześć rąk Jakuba Kowalewskiego
I Prelude. Andante moderato
II Aragonaise. Allegro Vivo
IV Séguedille. Allegretto
VI Les toréadors. Allegro giocoso
Joanna Kowalewska – primo
Małgorzata Zajączkowska-Warsza – secondo
Agnieszka Przybylska – terzo
pomysł i koordynacja cyklu – prof. dr hab. Aleksandra Nawe
JULIA ANUSZEWSKA
Z wyróżnieniem ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Urszuli Kryger i dr Anny Wereckiej-Gryć. Zdobyła pierwsze wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach w 2018 roku. Występowała z Europejską Fundacją Promocji Sztuki Wokalnej, m.in. w roli Doroty w spektaklu inspirowanym operą Krakowiacy i Górale Jana Stefaniego. Kilkakrotnie uczestniczyła w festiwalu i kursie wokalnym Viva il Cantare. W 2022 roku wraz z Trio Vox Tribus i Kazimierzem Waliczkiem wydała płytę Vox Tribus I. Wcieliła się w rolę Lisetty w operze Il Mondo della Luna w ramach międzynarodowego projektu Nowe głosy, ponownie odkryte opery. Powołanie Polsko-Norweskiej Akademii Operowej. Wystąpiła w roli Filozofa w prawykonaniu opery kameralnej Alethia. Dzieci Chaosu autorstwa dr Doroty Brolik-Bekrycht w marcu 2022 roku. W 2023 roku zdobyła wyróżnienie w I Konkursie Kameralistyki Wokalnej im. Witolda Friemanna.
MARCELINA CECUŁA
Studentka klasy wiolonczeli dr. Wojciecha Fudali. Naukę gry rozpoczęła w wieku 9 lat w PSM I i II st. w Sanoku. Brała udział w kursach i warsztatach muzycznych pod okiem znanych wiolonczelistów, takich jak Justus Grimm, Adam Krzeszowiec, Amparo Lacruz, Bartosz Koziak. Najlepiej czuje się grając w zespołach kameralnych, a jej ulubione dzieła pochodzą z epoki romantyzmu oraz XX wieku.
ADAM SZTYLER
Urodzony w 2002 roku waltornista, kameralista, student Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Naukę gry na waltorni rozpoczął w 2013 roku u mgr K. Biskupskiego w PSM I Stopnia im. A. Tansmana w Łodzi i kontynuował ją w ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi u mgr E. Pietrzak oraz w OSM II Stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi u dr. M. Medyńskiego. Od 2021 r. studiuje waltornię i specjalizuje się w muzyce kameralnej. Adam gra w akademickich zespołach kameralnych - m.in. trio (flet, waltornia, fortepian), które prowadzone jest przez dr hab. M. Rota. Zespół ten ma w swoim repertuarze wykonawczym kompozycje E. Ewazena i C. Reinecke. Trio występuje i uczestniczy w konkursach i warsztatach kameralnych (Turniej kameralny w Bydgoszczy, warsztaty kameralne we Wrocławiu z Radovanem Cavallinem i Mią Elezović, własny koncert kameralny w ośrodku kultury Gaude Mater w Częstochowie, XIV Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu).