OFERTA DYDAKTYCZNA
Instytut Fortepianu, Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Instrumentów Dawnych
W Instytucie prowadzone są studia I i II stopnia, studia podyplomowe i staże artystyczne oraz studia w języku angielskim, kursy przygotowawcze i staże doktorskie dla cudzoziemców. Instytut posiada profesjonalną, wysoce wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która czynnie prowadzi działalność artystyczną i dydaktyczną o zasięgu międzynarodowym. Instytut jest doskonale wyposażony w instrumenty, w tym w nowe egzemplarze cenionych światowych marek. Do dyspozycji studentów jest m.in.: 38 nowych fortepianów, w tym 8 koncertowych, 15 nowych pianin, nowe organy barokowe, 2 nowe klawesyny (jeden w stylu włoskim i jeden w stylu niemieckim) oraz instrumenty dla muzyków specjalizujących się w wykonywaniu muzyki sprzed wieków. Są to kopie instrumentów historycznych, w tym m.in.: lutnia renesansowa, lutnia barokowa, teorba, viola da gamba, wiolonczela barokowa, wiolonczela piccolo, skrzypce barokowe, altówka barokowa, violino piccolo, renesansowe flety podłużne i poprzeczne. Studenci instytutu zdobywają nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.
KONTAKT
Kierownik Instytutu Fortepianu, Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Instrumentów Dawnych
dr hab. Łukasz Kwiatkowski, prof. AM
WYKŁADAJĄCY PEDAGODZY
KOŁA NAUKOWE
KIERUNKI I SPECJALNOŚCI REALIZOWANE W INSTYTUCIE
FORTEPIAN
studia stacjonarne I i II stopnia
ORGANY
studia stacjonarne I i II stopnia
MUZYKA KOŚCIELNA
studia stacjonarne I i II stopnia
KLAWESYN
studia stacjonarne I i II stopnia
INSTRUMENTY DAWNE
skrzypce barokowe, wiolonczela barokowa, viola da gamba, lutnia, flet traverso, flet podłużny, obój barokowy
studia stacjonarne I i II stopnia
PROJEKTY – PROGRAMY WYMIANY STUDENTÓW
Instytut Fortepianu, Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi uzyskał grant z Funduszy Norweskich na wymianę̨ studentów i pedagogów z Faculty of Performing Arts na Uniwersytecie w Stavanger w Norwegii, w ramach projektu Mobilności w szkolnictwie wyższym w ramach Programu Edukacja, Komponent II, w semestrze zimowym i letnim 2022/2023. Studenci mieli także możliwość odbycia kursów mistrzowskich prowadzonych przez Pedagogów z Uniwersytetu w Stavanger w Norwegii.
W 2022 roku została podpisana umowa o współpracy w zakresie wymiany studenckiej oraz działalności edukacyjnej między Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a Konserwatorium Muzycznym w Zhejiang w Chinach.
Studenci mają możliwość wzięcia udziału w programie wyjazdów Erazmus+.