VIII Łódzkie Forum Altówkowe
25 kwietnia i 22-24 maja 2024
Katedra Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza do udziału w VIII Łódzkim Forum Altówkowym, które odbędzie się 25 kwietnia 2024 oraz w dniach 22-24 maja 2024. W tym roku w programie Forum zaplanowano: kurs mistrzowski dla studentów Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadzony przez prof. dr. hab. Marcina Murawskiego i zakończony otwartym dla publiczności recitalem altowiolisty, a także trzydniowy kurs mistrzowski dla zainteresowanych skrzypków, altowiolistów i kameralistów z Polski, prowadzony przez prof. Fabrizio Scalabrina, w ramach którego odbędą się recital instrumentalisty oraz koncerty uczestników. Program Forum uzupełni wykład dr hab. Doroty Cegielskiej poświęcony kreatywności i technikom poprawiającym percepcję.
PLAN VIII Łódzkiego Forum Altówkowego
KURS MISTRZOWSKI z prof. dr. hab. Marcinem Murawskim
ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM KURSU
KURS MISTRZOWSKI z prof. Fabrizio Scalabrinem
Il Conservatorio di Musica „Cesare Pollini” w Padwie
- 22-24 maja 2024, środa-piątek
Sala 31, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32- 10.00-13.00, 16.00-18.00 | lekcje otwarte
KONCERTY
- 22 maja 2024, środa, Sala 12
18.00 | koncert pedagogów Akademii Muzycznej w ŁodziPROGRAM KONCERTU
- 23 maja 2024, czwartek, Sala 31
19.00 | recital
Fabrizio Scalabrin – altówka
Mikołaj Pacholczyk – fortepianPROGRAM KONCERTU
- 24 maja 2024, piątek, Sala 31
18.00 | koncert uczestników kursu mistrzowskiegoPROGRAM KONCERTU
WARUNKI UCZESTNICTWA
- Koszty uczestnictwa:
- uczestnik indywidualny (skrzypce, altówka) – 100 zł
- zespół kameralny – 200 zł za zespół
- dla studentów i zespołów Akademii Muzycznej w Łodzi: 50% ceny
- Wpłat należy dokonywać na konto:
Bank PEKAO SA, nr rachunku: 97 1240 3028 1111 0000 2822 1999
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
ul. Gdańska 32, 90-716 Łódź
z dopiskiem: VIII Łódzkie Forum Altówkowe: imię i nazwisko uczestnika - Zgłoszenie:
Zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko uczestnika lub wszystkich członków zespołu wraz z podaniem specjalności instrumentalnej, proponowany program lekcji mistrzowskiej oraz załączone potwierdzeniem opłaty za kurs wygenerowane w aplikacji banku, należy przesłać mailem na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 maja 2024.
prof. FABRIZIO SCALABRIN
Po ukończeniu konserwatorium z wyróżnieniem w klasach skrzypiec (prof. P. Toso) i altówki (prof. G. Roymen), kontynuował naukę gry w Akademii Muzycznej w Mannheim oraz studia muzykologiczne na Uniwersytecie w Wenecji. Jest laureatem kilku konkursów, a także zwycięzcą przesłuchań do wiodących orkiestr we Włoszech (Mediolan, Turyn, Rzym) oraz w Niemczech. Był liderem grupy altówek w Hoefer Symfoniker (Bayer), Siegenland Orchester (Westfalia) oraz w orkiestrach w Kolonii, Düsseldorfie, Essen (Niemcy), a także w RPA (The National Orchestra in Pretoria) i Szwecji (Vaxjo Chamber Orchestra). Regularnie występował w najważniejszych włoskich orkiestrach takich, jak: Teatro La Fenice w Wenecji, Padua Chamber Orchestra, Bologna Teatro Orchestra, Arena di Verona. Przez wiele lat grał pod batutą Claudio Scimone w formacji I Soloisti Veneti, koncertując w najbardziej prestiżowych salach świata. Dokonał licznych nagrań, intensywnie występował również jako solista. Od 1991 roku prowadził klasę skrzypiec i altówki w konserwatorium w Padwie, gdzie poświęcał się również prowadzeniu orkiestry młodzieżowej. Wielokrotnie był członkiem jury w konkursach międzynarodowych oraz w konkursach na stanowiska w orkiestrach. Jego pasją jest badanie literatury muzycznej oraz poszukiwanie metod ćwiczenia i przygotowania wykonania na instrumentach smyczkowych. Gra na violi tenorowej oraz na pięciostrunowym quintonie.
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
wykład: Muzyczny Piktogram, czyli jak wykorzystać wyobraźnię, skojarzenia i zmysł wzroku do poprawienia percepcji i skuteczności prezentacji kreacji artystycznych
dr hab. Dorota Cegielska
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
23 maja 2024, czwartek, godz. 14.00
Sala 31, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32
wstęp wolny