Koncert z cyklu MUZYKA RUCHEM MALOWANA
- 24
- kwietnia 2024
24 kwietnia 2024, środa, godz. 18.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
wejściówki: 20 zł
wykonawcy:
- uczennice Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
Angelika Antoszewska, Paulina Bitner, Magdalena Grzegorzek, Zuzanna Kluska, Marta Makles, Julia Miśtal, Zofia Słuszniak, Laura Starczewska, Franciszka Wawrzyniak, Józefina Wawrzyniak - uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli
Agata Archman, Monika Bączkowska, Zofia Biernat, Ada Chadaj, Maja Gołębiowska, Antonina Grabarek, Amelia Kłos, Krystyna Król, Aniela Łoniewska, Lidia Magnuska, Nadia Miksa, Julia Mylkie, Amelia Rybicka, Monika Wardęga - uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Anastazja Bartkowiak, Nikola Binasiak, Amelia Bujacz, Julia Góralczyk, Lena Grot, Inga Grzegorczyk, Gabriela Jurczak, Weronika Kowalska, Lena Kwaśniewska, Magdalena Majewska, Hanna Robak, Natalia Stępnik, Matylda Trzebeńska, Lena Wójcik, Zofia Wójcik, Lidia Zabielska - studentki i student Akademii Muzycznej w Łodzi
Agata Archman, Aleksandra Buczkowska, Piotr Chojnacki, Natalia Frank, Alicja Gura, Rozalia Janaszek, Martyna Knot, Karina Kozłowska, Natalia Krawczyk, Gloria Markiewicz, Julia Mikołajczyk, Patrycja Modranka, Małgorzata Piwowarczyk, Weiyi Shao, Julia Szklarek, Monika Wardęga, Lidia Zabielska - Duo Ad Hoc
Barbara Dominiak, Aneta Skrzypczak
prowadzenie koncertu – Aneta Skrzypczak
program:
CZĘŚĆ I
etiuda muzyczno-ruchowa Antagonizmy
- muzyka: Nils Frahm – Hammers
- nagranie: Nils Frahm – fortepian
- choreografia: Magdalena Owczarek
- wykonują: Magdalena Grzegorzek, Julia Miśtal
Perpetuum mobile
- improwizacja fortepianowa: Duo Ad Hoc: Barbara Dominiak, Aneta Skrzypczak
3-9
- improwizacja fortepianowa: Małgorzata Piwowarczyk
- opieka artystyczna: Magdalena Owczarek
Odlot
- improwizacja fortepianowa: Julia Mikołajczyk
- opieka artystyczna: Joanna Wolańska
Maurice Ravel – Sonata G-dur nr 2, M. 77
cz. II Blues. Moderato
- nagranie: Frank Braley – fortepian, Renaud Capuçon – skrzypce, Frédéric Briant – wiolonczela
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Angelika Antoszewska
- opieka artystyczna: Magdalena Owczarek
- wykonują: Angelika Antoszewska, Zuzanna Kluska, Marta Makles, Zofia Słuszniak, Józefina Wawrzyniak (ZSM Częstochowa)
Béla Bartók – String Quartet C-dur nr 4, BB 95
cz. IV Allegretto pizzicato
- nagranie: Takács Quartet
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Monika Wardęga
- opieka artystyczna: Iwona Sztucka
- wykonują: Agata Archman, Monika Bączkowska, Zofia Biernat, Ada Chadaj, Maja Gołębiowska, Antonina Grabarek, Amelia Kłos, Aniela Łoniewska, Lidia Magnuska, Nadia Miksa, Julia Mylkie, Amelia Rybicka, Monika Wardęga (PSM Zduńska Wola)
Aleksander Litvinovsky – Le grand cahier
cz. X L’incendie
- nagranie: Metamorphose String Orchestra, dyrygent – Pavel Lyubomudrov
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Inga Grzegorczyk
- opieka artystyczna: Justyna Sobieraj-Bednarek
- wykonują: Anastazja Bartkowiak, Nikola Binasiak, Amelia Bujacz, Julia Góralczyk, Lena Grot, Gabriela Jurczak, Weronika Kowalska, Lena Kwaśniewska, Hanna Robak, Natalia Stępnik, Lena Wójcik, Zofia Wójcik, Lidia Zabielska (OSM Łódź)
Refleksy
- improwizacja fortepianowa: Natalia Frank
- opieka artystyczna: Ewa Wojtyga
Zapętlenie
- improwizacja fortepianowa: Patrycja Modranka
- opieka artystyczna: Ewa Wojtyga
Spring
- improwizacja fortepianowa: Shao Weiyi
- opieka artystyczna: Ewa Wojtyga
Sergiej Prokofiew – Visions Fugitives op. 22
cz. I Lentamente, cz. XX Lento irrealmente
- nagranie: Anna Gouriari – fortepian
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Matylda Trzebeńska
- opieka artystyczna: Justyna Sobieraj-Bednarek
- wykonują: Weronika Kowalska, Matylda Trzebeńska, Natalia Stępnik (OSM Łódź)
Josquin des Prés – Missa L’homme armé super voces musicales
Agnus Dei II
- nagranie: Alarm Will Sound, arr. Payton MacDonald
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Nadia Miksa
- opieka artystyczna: Iwona Sztucka
- wykonują: Agata Archman, Monika Bączkowska, Zofia Biernat, Ada Chadaj, Maja Gołębiowska, Antonina Grabarek, Amelia Kłos, Krystyna Król, Aniela Łoniewska, Lidia Magnuska, Nadia Miksa, Julia Mylkie, Amelia Rybicka, Monika Wardęga (PSM Zduńska Wola)
Dobrinka Tabakova – Notturne
- nagranie: Mari Samuelsen – skrzypce, Julien Quentin – fortepian
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Inga Grzegorczyk
- opieka artystyczna: Justyna Sobieraj-Bednarek
- wykonują: Inga Grzegorczyk, Weronika Kowalska, Matylda Trzebeńska, Natalia Stępnik, Lidia Zabielska (OSM Łódź)
Greg Dombrowski – The Untold z albumu The Untold
- nagranie: The Secession, Greg Dombrowski
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Józefina Wawrzyniak
- opieka artystyczna: Magdalena Owczarek
- wykonują: Angelika Antoszewska, Bitner Paulina, Magdalena Grzegorzek, Zuzanna Kluska, Marta Makles, Julia Miśtal, Zofia Słuszniak, Laura Starczewska, Franciszka Wawrzyniak, Józefina Wawrzyniak (ZSM Częstochowa)
Philip Glass – String Quartet nr 3 “Mishima”,
cz. II November 25 Ichigaya, cz. III 1934 – Grandmother and Kimitake
- nagranie: Cello Octet Conjunto Iberico
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Agata Archman
- opieka artystyczna: Iwona Sztucka
- wykonują: Agata Archman, Monika Bączkowska, Amelia Kłos, Aniela Łoniewska, Lidia Magnuska, Nadia Miksa, Amelia Rybicka, Monika Wardęga (PSM Zduńska Wola)
Manuel de Falla – Ritual Fire Dance
- nagranie: Aaron Sinclair – wiolonczela
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Matylda Trzebeńska
- opieka artystyczna: Justyna Sobieraj-Bednarek
- wykonują: Anastazja Bartkowiak, Nikola Binasiak, Amelia Bujacz, Julia Góralczyk, Lena Grot, Inga Grzegorczyk, Gabriela Jurczak, Weronika Kowalska, Lena Kwaśniewska, Magdalena Majewska, Hanna Robak, Natalia Stępnik, Lena Wójcik, Zofia Wójcik (OSM Łódź)
Justin Hurwitz – Another Day of Sun z filmu La La Land
- nagranie: WDR Funkhausorchester, dyrygent – Frank Strobel, arr. Christoph König
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Zuzanna Kluska
- opieka artystyczna: Magdalena Owczarek
- wykonują: Angelika Antoszewska, Magdalena Grzegorzek, Zuzanna Kluska, Marta Makles, Julia Miśtal, Zofia Słuszniak, Józefina Wawrzyniak (ZSM Częstochowa)
CZĘŚĆ II
Steve Martland – Patrol na 4 instrumenty smyczkowe
cz. IIc, cz. IIIb
- nagranie: The Smith Quartet
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Aleksandra Buczkowska
- opieka artystyczna: Barbara Dominiak
- wykonują: Piotr Chojnacki, Alicja Gura, Martyna Knot, Natalia Krawczyk, Julia Szklarek, Lidia Zabielska
Meredith Monk – Jewish Storyteller/Dance/Dream
- nagranie: Meredith Monk Ensemble
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Alicja Gura
- opieka artystyczna: Barbara Dominiak
- wykonują: Aleksandra Buczkowska, Piotr Chojnacki, Natalia Frank, Martyna Knot, Natalia Krawczyk, Patrycja Modranka, Julia Szklarek
Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll op. 3 nr 8
cz. II Larghetto e Spirituoso, cz. III Allegro
- nagranie: Orchestra Filarmonica di Bologna
- dyplomowa interpretacja ruchowa: Patrycja Modranka
- opieka artystyczna: Ewa Wojtyga
- wykonują: Agata Archman, Piotr Chojnacki, Martyna Knot, Rozalia Janaszek, Karina Kozłowska, Natalia Krawczyk, Gloria Markiewicz, Małgorzata Piwowarczyk, Weiyi Shao, Julia Szklarek, Monika Wardęga
Grzegorz Turnau, Jerzy Zagórski – Wszystko co piękne z albumu To tu, to tam
- nagranie: Grzegorz Turnau – śpiew, fortepian
- choreografia: Joanna Wolańska
- wykonują: Agata Archman, Rozalia Janaszek, Karina Kozłowska, Gloria Markiewicz, Julia Mikołajczyk, Małgorzata Piwowarczyk, Monika Wardęga, Piotr Chojnacki, Martyna Knot, Natalia Krawczyk, Julia Szklarek, Aleksandra Buczkowska, Alicja Gura, Lidia Zabielska